Nasza górna i środkowa część pleców (kręgosłup piersiowy i szyjny) zaczynają wyginać się jeszcze bardziej w miarę starzenia się, dzięki naszym podbródkom wystającym lub opuszczonym, jak wspomniano powyżej, a także z powodu częstotliwości wykonywania tego ruchu przez całe życie. Może stać się naszą zwykłą postawą, w przeciwieństwie do naszej „leniwej” postawy. Przyczynia się to do przeczucia, które często kojarzymy z wiekiem i może powodować napięcie mięśni pleców. Delikatnemu wygięciu można przeciwdziałać temu napięciu.
Zaczynając w pozycji siedzącej, oprzyj stopy płasko na podłodze, przyłóż dłonie do dolnej części pleców, palcami skierowanymi w dół i kciukami owiniętymi wokół bioder w kierunku przedniej części ciała.
Dociśnij mocno ręce do bioder / dolnej części pleców i wdychaj.
Podczas wydechu delikatnie wygnij kręgosłup, prowadząc głową. Uwaga: nie chcesz, aby głowa opadła zbyt mocno. Chcesz jednak prowadzić kręgosłup szyjny, więc przechylenie brody do góry, twarzą do sufitu, to dobry, delikatny początek. Wygięcie powinno nastąpić w górnej i środkowej części kręgosłupa.
Przytrzymaj przez 5 pełnych, głębokich oddechów.
Delikatnie i powoli powróć do neutralnej pozycji początkowej i powtórz 3 do 5 razy.